sobota, 18 maja

Jak utrzymać baterie umywalkowe w czystości?

Baterie łazienkowe budują nie tylko funkcjonalność, ale również i estetykę wnętrza. Jednocześnie taka armatura łazienkowa zapewnia odpowiedni poziom higieny mieszkańcom lub użytkownikom. Aby jednak było to możliwe, powierzchnia baterii musi być regularnie czyszczona. Czym czyścić baterie łazienkowe, by były estetyczne, a zarazem higieniczne? Podpowiadamy kilka sprawdzonych domowych sposobów na to, jak wyczyścić baterie łazienkowe.

Czym czyścić baterie umywalkowe? Sięgnij do kuchni!

Podobnie jak umywalka, ubikacja czy wanna, również i powłoka baterii łazienkowych musi być regularnie czyszczona, by łazienka mogła pełnić swoje funkcje. Regularne czyszczenie baterii buduje estetykę pomieszczenia, ale również wpływa na poziom higieny. Na szczęście nie trzeba korzystać z silnych środków chemicznych i detergentów, które mogą doprowadzić do uszkodzenia chromowanej armatury. Aby przygotować skuteczny roztwór, należy sięgnąć natomiast do szafek kuchennych.

Doskonale sprawdzi się tutaj połączenie kwasku cytrynowego i octu, które dokładnie usuną osady z mydła i pozwolą pozbyć się kamienia. Jak przygotować taki środek do czyszczenia ceramiki łazienkowej? Wystarczy już jedna szklanka octu, połączona z jedną szklanką wody, by pozbyć się kamienia i osadów. Co ważne, bateria łazienkowa i jej chromowana powierzchnia z pewnością nie ucierpią przy wykorzystaniu takich środków czyszczących. Zabrudzenia należy pocierać gąbką lub miękką szmatką, aż bateria do umywalek nablatowych lub inny element wyposażenia łazienki, nabierze pożądanego wyglądu. Nieco więcej pracy będzie wymagała bateria umywalkowa z wyciąganą wylewką, choć warto poświęcić jej nieco czasu, by roztwór z kwasku cytrynowego i octu przywrócił jej dawny blask.

baterie umywalkowe

Inne domowe sposoby na czyszczenie baterii

Bateria do umywalki może być czyszczona również przy pomocy innych środków. Doskonale sprawdzi się tutaj systematyczne czyszczenie baterii mydłem lub płynem do mycia naczyń. Taki sposób czyszczenia armatury łazienkowej jest nie tylko skuteczny, ale również i bezpieczny, jeśli chodzi o pielęgnację baterii. Jak myć baterie łazienkowe tym sposobem? Wystarczy tylko woda i ściereczka, by usunąć osad z kamienia i zapewnić bateriom odpowiedni połysk. Na koniec baterie należy umyć w ciepłej wodzie. Z kolei przebarwione elementy armatury łazienkowej można spróbować wyczyścić środkiem do czyszczenia srebra.

 

Perlator baterii łazienkowych – jak go wyczyścić?

Wiemy już czym czyścić baterie umywalkowe. Warto również poznać sposoby na czyszczenie perlatora. Takie działania należy przeprowadzać bardzo ostrożnie. Warto też wyciągnąć z baterii perlator i namoczyć go w ciepłej wodzie przed czyszczeniem. Następnie należy czyścić perlator, zamaczając go w roztworze kwasku cytrynowego lub wspomnianego już wcześniej octu. Na końcu trzeba wyczyścić go z pozostałych resztek osadu i kamienia oraz delikatnie umieścić w baterii. Warto podkreślić jednocześnie, że u podłoża sukcesu takich działań leży ich systematyczność, a jej brak może przyczynić się do konieczności wymiany produktu na nowy znacznie wcześniej, niż to konieczne.

Kompleksowa oferta baterii umywalkowych znajdziesz na www.lazienkiabc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 5 =