środa, 24 kwietnia

Irygatory stacjonarne do zębów – idealne rozwiązanie dla twojej higieny

Nawet najlepsza szczoteczka do zębów nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków. Stąd zalecenie, aby szczotkowanie uzupełnić nitkowaniem, ale nici dentystyczne też nie zawsze zdają egzamin. Rozwiązaniem tych problemów jest irygator do higieny jamy ustnej.

Dlaczego szczotkowanie zębów to za mało?

Podczas mycia zębów szczoteczką usuwana jest płytka nazębna, resztki pokarmu, bakterie znajdujące się na powierzchni zębów. Szczotkowaniem nie udaje się jednak usunąć wszystkich zanieczyszczeń z przestrzeni między zębami i pod dziąsłami, dlatego zalecane jest dodatkowo nitkowanie zębów. Niedokładne wyczyszczenie jamy ustnej jest zagrożeniem dla zdrowia, bo pozostawione resztki oraz bakterie mogą wywołać stan zapalny, z czego rozwija się choroba dziąseł albo przyzębia.

Czy irygator jest lepszy od nici?

Wiele osób nie lubi nici dentystycznych, bo powoduje to u nich spory dyskomfort, a jeśli nici używa się nieumiejętnie, można nawet uszkodzić dziąsła. Irygator jest dużo wygodniejszy pod tym względem i nie stanowi zagrożenia dla dziąseł oraz zębów, a w przeciwieństwie do nici oferuje również możliwość masażu. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu ciśnienia wody – irygator jest wyposażony w dyszę i to za jej pośrednictwem kieruje się strumień wody na wybrane obszary jamy ustnej.

Woda z dyszy dociera również do tych trudno dostępnych zakamarków, z którymi szczoteczki i nici dentystyczne nie dają sobie rady. Irygatorem da się bardzo dokładnie wyczyścić przestrzenie między zębami oraz kieszonki przydziąsłowe, gdzie zwykle rozwijają się bakterie. Irygator od Waterpik Polska jest w stanie usunąć do 99,9 procent płytki nazębnej i zapewnia wyjątkowo długie uczucie świeżości. Specjalnie przeznaczony do tego irygator wybielający pomaga także w likwidacji kamienia nazębnego i przebarwieniach spowodowanych np. papierosami albo kawą.

Czy każdy może używać irygatora?

Irygatory to bezpieczne urządzenia. Ciśnienie wody ustawia się w zależności od potrzeb, a ryzyko, że coś złego stanie się podczas pielęgnowania jamy ustnej, jest minimalne. Irygator nie powoduje dyskomfortu jak nić i przyspiesza czynności higieniczne. Można go stosować przy implantach, licówkach i aparatach ortodontycznych, a szczególnie wskazany jest dla osób cierpiących na paradontozę – obecnie stosowanie irygatora jest jedną z najskuteczniejszych metod w walce z tą chorobą. Irygator najlepsze efekty daje wtedy, gdy używa się go codziennie, minimum dwa razy na dobę, ale sprawdza się świetnie w czyszczeniu zębów po każdym posiłku, co jest szczególnie istotne dla osób z aparatami ortodontycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =